Blog

S diétou na dlhodobé výsledky zabudnite – tie vám prinesie len zdravý životný štýl

S blížiacim sa letom zažívame obrovskú záplavu bleskových diét, ktoré nám sľubujú dokonalú postavu do plaviek. Hoci máme dnes k dispozícii množstvo informácií, je náročné odolať lákavej predstave rýchlo zhodených kilogramov. Chudnutie vyžaduje viac úsilia, ako len zamiešanie drinku alebo obalenie sa fóliou.

Na začiatku svojej cesty by ste mali vedieť:
Chudnutie nie je šprint, ale maratón.
Nadbytočné kilogramy ste získali v priebehu rokov. Ich zhodenie nemôže trvať jeden mesiac.

Prečo s diétou nikdy nedosiahneme dlhodobé výsledky?

Štíhla línia sa automaticky spája so zdravím. Nie je to však tak. Môžete dosiahnuť svoju vysnívanú hmotnosť, a predsa sa necítiť dobre. Vo vašom organizme bude prevažovať tukové tkanivo. Vaším cieľom by malo byť budovanie svalstva. Pri diéte je však hlavným cieľom dosiahnuť vysnívanú hmotnosť. Čo sa však stane potom? Vrátime sa k starým zvykom, pretože diéta nie je udržateľná.

Každá diéta funguje rovnako – vybudujete si kalorický deficit, takže viac spálite, ako prijmete. Avšak, pri drastickej diéte je kalorický deficit obrovský, nedodávate organizmu dostatok proteínov a živín, a tak je váš hmotnostný úbytok tvorený predovšetkým stratou svalov a vody. Pre telo je výhodné nechať si tuk – predstavuje energetickú rezervu. Na postave a zdraví sa to však odrazí.

Zdravý životný štýl nie je len o hmotnosti – ukáže vám, ako sa vo svojom tele cítiť dobre

Dostatočný príjem proteínov, zdravá strava z kvalitných surovín, dostatočný spánok i pitný režim. To všetko sú piliere zdravého životného štýlu. Hoci to na začiatku vašej cesty môže znieť neuveriteľne, po čase pre vás stratená hmotnosť už nebude mať takú dôležitosť, ako dobrá nálada, dostatok energie a skvelý pocit zo svojich výkonov.

Neviete, ako sa začať hýbať? Siahnite po krásnom športovom oblečení Kallys vyrobenom z recyklovaných plastov, ktoré je šetrné k prírode a zároveň bude pre vás predstavovať ten správny impulz a motiváciu. Zdravá strava pri chudnutí môže byť plná dobrôt, ku ktorým sa budete chcieť vracať zas a znova. Naučí vás, ako správne variť a zabezpečí dostatok energie na všetko, čo potrebujete. To pri žiadnej drastickej diéte nedosiahnete. Vaše krivky budú vďaka pravidelnému pohybu a zdravému príjmu neodolateľné a tvorené predovšetkým svalstvom. Pevná postava nie je hneď, stojí však za to.

Prihlásenie
Vytvoriť účet

Vaše osobné údaje sú v bezpečí pravidlá ochrany súkromia.

Obnoviť heslo

Stratili ste heslo? Prosím, zadajte používateľské meno, alebo e-mailovú adresu, na ktorú vám zašleme odkaz pre vytvorenie nového hesla.

TOP

NÁKUPNÝ KOŠÍK 0

Zimný výpredaj! Zľavy až do 70%.
Použi kód: KALLYS a získaj dodatočnú zľavu 30% na všetko

Kallys merino oblečenie pre športovcov