Blog

Zdravá strava a šport — základ zdravého životného štýlu II.

Zdravý životný štýl a šport k sebe jednoznačne patria. Pohyb každý deň nabije energiou vaše telo aj myseľ, takže sa na ňom stanete čoskoro závislí. Šport vám môže skvalitniť život a pomôže na ceste za vašimi vysnívanými dobrodružstvami. Tak prečo nezačať žiť zdravšie ešte dnes?

Prečo pravidelne športovať?

Pravidelný šport zlepšuje kondíciu, pomáha s chudnutím aj budovaním svalov. Výber pohybovej aktivity záleží na tom, čo vás baví a čo je vaším cieľom. Platí však, že akýkoľvek šport alebo fyzická aktivita budú pre vás prínosom.

Dostatok pohybu oceníte počas celého dňa. Odbúrava nahromadený stres, počas cvičenia sa uvoľňujú hormóny, ktoré vás naplnia pocitmi radosti a šťastia. Celkovo sa tak budete cítiť lepšie a sebavedomejšie. Ťažko zaspávate a v noci sa často budíte? Postačí pol hodinka pohybu denne a budete mať aj kvalitnejší spánok.

To stále nie sú všetky benefity pravidelného pohybu. Váš organizmus si vďaka nemu dokážete udržiavať svalovú hmotu, čím sa spomaľuje jeho starnutie. Tréningom posilníte aj svoje zdravie. Ocenia to najmä vaša imunita, mozog, tráviaci systém a prospieva aj srdcu.

Presvedčili sme vás? Na všetky vaše aktivity budete potrebovať športové oblečenie z funkčných  materiálov. Športové oblečenie KALLYS je navyše zamerané na kompresiu svalstva, ktorá podporí váš výkon a pomôže aj pri regenerácii. Každý kúsok splní aj vaše nároky na štýlový dizajn a pohodlnosť.

Nezabudnite na zdravý jedálny lístok!

Ako sme už spomínali v prvej časti tohto článku, dôležité je tiež zdravé stravovanie. Zamerajte sa na potraviny, ktoré sú minimálne spracované, vyhýbajte sa polotovarom, sladeným nápojom, sladkostiam, údeninám a podobne. Ak si ich chcete dopriať, urobte tak v rozumnej miere. Najviac prospešných látok dodajú telu „obyčajné“ suroviny. Keď sa pozriete na svoj tanier, polovicu by mala tvoriť zelenina a ovocie, štvrtinu bielkoviny a zvyšok sacharidy. Pitný režim by ste mali pokryť ideálne čistou vodou a nesladeným čajom.

Prihlásenie
Vytvoriť účet

Vaše osobné údaje sú v bezpečí pravidlá ochrany súkromia.

Obnoviť heslo

Stratili ste heslo? Prosím, zadajte používateľské meno, alebo e-mailovú adresu, na ktorú vám zašleme odkaz pre vytvorenie nového hesla.

TOP

NÁKUPNÝ KOŠÍK 0

Kallys merino oblečenie pre športovcov