Blog

Zdravá strava a šport — základ zdravého životného štýlu I.

Zdravý životný štýl je niečo, o čom sa veľa hovorí, nie každý však vie, aké výhody so sebou prináša. Nebude to len štíhle a vyšportované telo, jeho výsledkom je pevnejšie zdravie a lepšia kvalita života. Svoje ciele v tejto oblasti dosiahnete vhodnou kombináciou správneho stravovania a pohybu.

Prečo sa stravovať rozumne?

Zdravá strava by vám mala poskytnúť optimálne množstvo energie i živín a podporiť vás aj pri dosahovaní športových cieľov. Či už chcete nabrať svalovú hmotu, schudnúť niekoľko nadbytočných kilogramov alebo zlepšiť výkonnosť, bez vhodného stravovania to nepôjde.

Pomocou jedla môžete regulovať energetický príjem. V kombinácii s kontrolou výdaju energie pri cvičení môžete efektívne chudnúť, ale aj naberať svalovú hmotu. Jedlo je, samozrejme, najlepší spôsob, ako dať organizmu všetky látky a živiny, ktoré potrebuje, aby bolo zdravé, ale aj krásne. Okrem fyzickej stránky ovplyvňuje naša potrava tiež psychiku. Ak sa cítite dobre a máte dosť energie na všetky vaše aktivity, spokojná je aj vaša myseľ. Správne stravovacie návyky dokážu navyše znížiť riziko civilizačných ochorení, ku ktorým patria, napríklad, cukrovka II. typu alebo niektoré druhy rakoviny.

Nevyhnutnou súčasťou zdravého životného štýlu je pohyb!

Zdravý životný štýl bez pochýb zahŕňa pravidelný pohyb. Iba stravou nedosiahnete dlhodobo udržateľné výsledky bez ohľadu na to, či chcete chudnúť alebo formovať postavu. Šport navyše prispieva k zlepšeniu imunity, znižuje stres a prinesie vám tiež lepší spánok.
Či už je vašou vášňou fitness, behanie, turistika alebo akýkoľvek iný šport, nezabúdajte ani na kvalitné športové oblečenie. Zvýšite si tak komfort pri tréningu, ale aj sebavedomie. Veď čo nechá vašu vypracovanú postavu vyniknúť viac, ako štýlové športové legíny alebo kompresné šortky KALLYS?

Prihlásenie
Vytvoriť účet

Vaše osobné údaje sú v bezpečí pravidlá ochrany súkromia.

Obnoviť heslo

Stratili ste heslo? Prosím, zadajte používateľské meno, alebo e-mailovú adresu, na ktorú vám zašleme odkaz pre vytvorenie nového hesla.

TOP

NÁKUPNÝ KOŠÍK 0

Kallys merino oblečenie pre športovcov