Blog

5 tipov, ako naskočiť na cestu zdravého životného štýlu

Dnes existuje množstvo zaručených rád, čo by sme mali a nemali robiť pri zdravom životnom štýle. Miesto očakávanej pomoci sa však ocitneme v tornáde protichodných názorov, ktoré napokon premenia chudnutie na zmätenie s množstvom nezmyselných rituálov. Máme alebo nemáme jesť pečivo? Oplatí sa obmedzovať prílohy? Mali by sme cvičiť len kardio alebo majú zmysel aj prechádzky? Nekomplikujte si život. Zdravý životný štýl môže začať jednoducho a my máme pre vás 5 tipov, ktoré by ste mali poznať.

  1. Poznajte svoj bazálny metabolizmus a kalorický príjem

Niekde začať musíme a pravdou je, že zdravá strava predstavuje až 70% úspechu pri chudnutí. Môže byť však mätúca. Na začiatku sa skúste sústrediť na príjem kvalitných a minimálne spracovaných surovín. Dôležité je i množstvo. Podstúpte meranie vo fitness centre alebo u nutričného terapeuta. Dozviete sa obsah tukového tkaniva i svalstva a prídete na to, koľko potravy by ste mali prijímať. Túto dôležitú informáciu vám žiadna domáca váha neposkytne.

  1. Hýbte sa

Na začiatku je absolútne jedno ako. Vyrazte na prechádzku, skáčte cez švihadlo, odreagujte sa pri tanci. Ak bojujete s motiváciu, vytvorte si správny návyk. Cvičte vždy v rovnakom čase. Návyk zautomatizujete, ak si vždy pripravíte svoje oblečenie na cvičenie. Samotné oblečenie sa môže stať skvelou motiváciou, ak siahnete po modeloch, ktoré sa vám skutočne páčia.

  1. Dbajte na dostatočný pitný režim

S pitným režimom bojuje množstvo začiatočníkov. Stavte na vodu a nesladený bylinný čaj. Jednoducho si na stôl postavte plný veľký pohár vody a napite sa vždy, keď vám naň padne zrak. Dva litre denne sú základ.

  1. Vyspite sa do krásy

Spánok je často podceňovaným aspektom zdravého životného štýlu. Pravdou je, že práve nedostatočný spánok môže za prehnané chute na sladké. Doprajte si zdravý spánok, ktorý trvá aspoň 7 hodín. Minimálne dve hodiny pred spaním vypnite všetky zariadenia a relaxujte pri dobrej knihe.

  1. Prestaňte si zakazovať potraviny

Žiadne vyprážané jedlo. Žiadne sladkosti. Žiadna čokoláda. Sú vám predchádzajúce vety známe? Zakazovanie jedla má jeden dôležitý dopad – máme naň ešte väčšiu chuť, a to vedie k prejedaniu. Neuvažujte nad tým, čo môžete vyradiť. Zamerajte sa na nové potraviny, ktoré môžete vyskúšať. Zaraďte skyr, vajíčka, zeleninu, ovocie, kvalitné ryby a uvidíte zázraky, ktoré to spôsobí.

Zdravý životný štýl i chudnutie vám môžu poskytnúť viac ako len stratené kilogramy. Skúste našich 5 krokov a po nich môžete svoje snaženie posunúť opäť o kúsok vyššie. Bez správnych základov to však nepôjde.

Prihlásenie
Vytvoriť účet

Vaše osobné údaje sú v bezpečí pravidlá ochrany súkromia.

Obnoviť heslo

Stratili ste heslo? Prosím, zadajte používateľské meno, alebo e-mailovú adresu, na ktorú vám zašleme odkaz pre vytvorenie nového hesla.

TOP

NÁKUPNÝ KOŠÍK 0

Zimný výpredaj! Zľavy až do 70%.
Použi kód: KALLYS a získaj dodatočnú zľavu 30% na všetko

Kallys merino oblečenie pre športovcov