Blog

Čo je Tencel (Lyocell)? Objavte látku budúcnosti!

Tencel je obchodná značka pre vlákna nazývané Lyocell.

Tieto vlákna sú známe tým, že sú super mäkké a super funkčné. Tencel je tak jemný na dotyk, že ho často prirovnávajú k hodvábu. Najčastejšie sa Tencel vyrába z eukalyptových stromov. V niektorých prípadoch sa používa aj bambus, dub a breza.

Vlákna TENCEL™ sú biologicky odbúrateľné. Drevo sa vyrába udržateľným spôsobom v uzavretom procese, čo znamená, že odpad a voda sa opätovne využívajú/recyklujú až do 99 %. Vďaka tomuto udržateľnému výrobnému procesu bol Tencel ocenený niekoľkými oceneniami, ako napríklad „Európska cena za životné prostredie“ udeľovaná Európskou úniou.

Prečo je Tencel tak populárny?

Tencel vyniká hlavne svojou extra jemnosťou a super vlastnosťami, ktoré sa veľmi podobajú merino vlne a preto sme sa ich rozhodli spojiť a vytvoriť tak jednu jedinečnú látku pre Kallys outdoor oblečenie.

Látka vyrobená z Tencelu/Lyocellu má tiež vynikajúcu splývavosť, nekrčí sa a dobre drží farbivo, takže vytvára žiarivé farby. Je tiež priedušná a odvádza vlhkosť, takže pomáha pri regulácii teploty, čo z neho robí skvelú voľbu pre aktívne oblečenie. Vďaka týmto vlastnostiam je pre nás Tencel obzvlášť obľúbený a našim Kallys outdoor výrobkom dodal jedinečnú mäkkosť (tričko SUPREME alebo tričko SUPREME silk si totálne zamilujete)!

Tencel je skvelý na nosenie aj v tých najhorúcejších letných dňoch – absorbuje totiž zápach a je antibakteriálny podobne ako merino vlna. Vďaka svojej priedušnosti sa v Tenceli budete málo potiť. Ak sa často potíte alebo máte citlivú kožu, potom by to mala byť vaša prvá voľba.

Zjednodušene povedané, Tencel/Lyocell je drahší ako iné látky na trhu, ale kvôli všetkým jeho skvelým vlastnostiam by sa naň malo pozerať ako na investíciu.

P.s.: nájdete nás aj na www.kallys.de

Prihlásenie
Vytvoriť účet

Vaše osobné údaje sú v bezpečí pravidlá ochrany súkromia.

Obnoviť heslo

Stratili ste heslo? Prosím, zadajte používateľské meno, alebo e-mailovú adresu, na ktorú vám zašleme odkaz pre vytvorenie nového hesla.

TOP

NÁKUPNÝ KOŠÍK 0

Kallys merino oblečenie pre športovcov