Blog

Čo je tkanina z merino vlny?

Vlna je z oviec merino, ktoré sa pasú na vysočinách Austrálie a Nového Zélandu. Od 12. storočia, kedy plemeno vzniklo, sa u oviec vyvinulo to najjemnejšie rúno. Odolávajú teplotám od -20 °C do +35 °C. A vďaka modernej technológii pletenia a úprave vlákien, merino vlna vytvára vynikajúce tkaniny, ktoré na všetkých frontoch prekonávajú materiály, ako je bavlna alebo syntetika. Merino vlna spája štýl, pohodlie a výkon v dokonalej harmónii.

Merino vlna je silné prírodné vlákno. Výnimočne hrejivé a super jemné na pokožke, merino je nabité obrovskou škálou výhod.

  • Merino je pohodlné

Nie každá vlna je pichľavá, ťažká a hrudkovitá. Merino je najkvalitnejšia vlna na svete, je mäkká a ľahká, a preto sa často používa v odevoch priliehajúcich k pokožke – ako sú termo spodné vrstvy, spodná bielizeň a ponožky.

Kallys vylepšuje supermäkké a antistatické vlastnosti merina pomocou pokročilej technológie pletenia a dokončovania.

  • Merino vás výnimočne zahreje

Merino vlna má prirodzené zvlnenie vlákna. Zachytáva telesné teplo vo vzduchových vreckách, čím vás udrží dlhšie v teple.

  • Merino reguluje telesnú teplotu

To, čo merino naozaj odlišuje, je jeho priedušnosť – dokáže uvoľniť teplo podľa potreby, aby sa zabránilo prehriatiu a aby vás ochladilo alebo naopak. Vlnené vlákna sú skutočne všestranné, ktoré robia presne to, čo od nich očakávate, bez ohľadu na ročné obdobie – v lete vás ochladia a v zime zahrejú. Znamená to, že si zbalíte menej oblečenia a budete sa cítiť pohodlne za každého počasia.

  • Merino absorbuje vlhkosť a udrží vás v suchu. Rýchlo schne!

Merino vlna dokáže absorbovať vlhkosť až do 30-35% svojej hmotnosti a stále si zachováva svoju schopnosť izolovať, takže vás udrží v suchu, teple a pohodlí. Prirodzene tiež odvádza vlhkosť – dokáže odvádzať pot od pokožky, takže pri potení zostanete v suchu. Povrch vlákna zostáva suchý, zatiaľ čo vlhkosť sa presúva do jadra vlákna. Na rozdiel napríklad od polyesteru je tak vlna teplá a pohodlná, aj keď je mokrá.

  • Merino znamená „bez zápachu“

Na rozdiel od syntetických vlákien merino vlna prirodzene odoláva baktériám a zadržiavaniu pachov. Stačí ho zavesiť, vyvetrať a na druhý deň ho môžete použiť znova.

  • Merino sa ľahko umýva a udržuje

Pretože merino odoláva zápachu, baktériám a škvrnám, nemusíte ho prať tak často alebo tak dôsledne ako syntetiku.

  • Merino si dlhšie udrží svoj tvar

Merino vlna je vďaka svojmu jemnému vláknu neuveriteľne elastická a dokáže si zachovať svoj tvar aj po rokoch naťahovania, nosenia a opakovaného prania. Či už nosíte svoje merino na beh, lyžovanie, horolezectvo, jazdu na koni alebo pri joge, merino sa natiahne s vašim telom podľa potreby a potom sa vráti do základnej formy.

Merino je skvelý univerzálny – môžete ho nosiť každý deň!

  • Merino chráni pred UV

Prirodzená UV bariéra látky vás chráni pred škodlivým UV žiarením zo slnka – na rozdiel od syntetiky a bavlny.

  • Merino vlna nesvrbí!

Vlákna jemnej vlny s hrúbkou 16,5 – 19,5 mikrónov (jeden mikrón = tisícina milimetra) sú také tenké, že sú hlboko pod prahom svrbenia, u ľudí 25 mikrónov. Pretože sú vlákna také mäkké, pri kontakte s pokožkou sa ohýbajú bez toho, aby vytvárali nepríjemný pocit. A ak ste jedným z tých, ktorí stále veria, že vlna svrbí (pretože vám neustále pripomínajú vlnené svetre, ktoré plietla vaša babička), vyvinuli sme špeciálne verzie (napríklad MERINO SUPREME a MERINO SUPREME silk), ktoré váš názor určite zmenia. V týchto kombináciách prichádzajú do kontaktu s pokožkou iné typy vlákien (Lenzing Modal/TENCEL z celulózy).

A čo viac, vlna je tiež biologicky odbúrateľná a ponúka všetky druhy funkčných výhod bez akýchkoľvek chemických prísad. Samotné vlákna obsahujú technológiu, ktorá je pre horské a iné športy tak veľmi dôležitá, takže tvrdú prácu už odviedli za nás. Mimochodom, vlnené vlákno sa dá ohnúť až 20 000-krát bez toho, aby sa zlomilo. Látky vyrobené z vlny sú tak pozoruhodne odolné. To tiež pomáha predchádzať zbytočnému plytvaniu. Pozitívny vplyv na životné prostredie má tiež fakt, že vlnené výrobky sa vďaka svojej samočistiacej funkcii nemusia tak často prať.

ZÁVER:

Multifunkčná a udržateľná alternatíva k syntetickým látkam. O niečo drahšie, ale s dlhšou životnosťou a inými super výhodami a predovšetkým s menšou pravdepodobnosťou zápachu – takže na dlhých túrach potrebujete menej prezliekania.

Investujte do seba!

Nájdete nás aj na www.kallys.de

Prihlásenie
Vytvoriť účet

Vaše osobné údaje sú v bezpečí pravidlá ochrany súkromia.

Obnoviť heslo

Stratili ste heslo? Prosím, zadajte používateľské meno, alebo e-mailovú adresu, na ktorú vám zašleme odkaz pre vytvorenie nového hesla.

TOP

NÁKUPNÝ KOŠÍK 0

Kallys merino oblečenie pre športovcov