Blog

Aké sú kľúčové výhody oblečenia z Tencelu?

  • Tencel je ekologický

Vlákna TENCEL™ sú biologicky odbúrateľné. Drevo sa vyrába udržateľným spôsobom v uzavretom procese, čo znamená, že odpad a voda sa opätovne využívajú/recyklujú až do 99 %.

Vďaka tomuto udržateľnému výrobnému procesu bol Tencel ocenený niekoľkými oceneniami, ako napríklad „Európska cena za životné prostredie“ udeľovaná Európskou úniou.

  • Tencel absorbuje vlhkosť

Kľúčovou výhodou Tencelu je jeho schopnosť rýchlo odvádzať vlhkosť od pokožky. V porovnaní s bavlnou Tencel dokáže absorbovať vlhkosť asi o 50% rýchlejšie a uvoľniť ju do atmosféry. Vďaka tomu je ideálny pre cvičenie, horúce počasie, intímne oblečenie alebo dokonca posteľnú bielizeň.

  • Tencel je priedušný

Tencel je veľmi priedušný materiál, ktorý vás udrží v chlade v horúcom počasí. To poskytuje výhodu v tom, že pomáha udržovať a regulovať telesnú teplotu a dodáva tkanine dodatočnú všestrannosť.

  • Tencel je antibakteriálny

Tencel je antibakteriálny, čo znamená, že vaše oblečenie je dlhšie svieže.

S KALLYS outdoor oblečením sa teda zbalíte viac na ľahko, nakoľko napríklad na viacdennú turistiku vám budú stačiť 1-2 tričká.

  • Tencel je pohodlný

Jednou z kľúčových výhod tencelu je vysoká kvalita a najvyšší komfort na pokožke. Vďaka jemným vláknam, ktoré sa vyrábajú, môže byť tencel neuveriteľne mäkký a pohodlný na nosenie. TENCEL™ je dvakrát mäkší ako bavlna. Neveríte? Presvedčte sa sami napríklad tričkami SUPREME alebo SUPREME silk z KALLYS outdoor kolekcie.

  • Tencel sa nekrčí

To je obzvlášť užitočné. Tencel je jednou z mála tkanín, ktorá sa ľahko nekrčí, a akékoľvek záhyby, ktoré sa na látke vytvoria v dôsledku dlhého pomrvenia, sa ľahko vyrovnajú.

  • Tencel je všestranný

Jednou z kľúčových vlastností tencelu je jeho všestrannosť. Tencel je vhodný na všetko od jemných splývavých šiat alebo tričiek až po priedušné posteľné obliečky, aktívne oblečenie alebo tuhšie elegantné košele. Je to preto, že ekologická tkanina má regulovateľnú fibriláciu, čo znamená, že samotné vlákno môže byť skonštruované tak, aby pri výrobe vytváralo hrubšie alebo tenšie vlákna. Ideálne pre všetko od hodvábne hladkého materiálu až po pevnejšiu štruktúru ľanu.

  • Tencel je skvelý pre citlivú pleť

Tencel má ďalšiu výhodu v tom, že je skvelý na pokožku náchylnú k alergiám alebo citlivej pokožke. Je to mäkké hladké vlákno, ktoré je príjemné na dotyk a rýchlo odvádza vlhkosť. Pomáha udržovať pokožku suchú a zabraňuje podráždeniu.

Má vynikajúcu stálosť farieb – nemusíte sa obávať vyblednutých farieb. Farbivá sú schopné preniknúť hlboko do štruktúry vlákna, výsledkom čoho sú žiarivé a dlhotrvajúce farby.

Info: nájdete nás aj na www.kallys.de

Prihlásenie
Vytvoriť účet

Vaše osobné údaje sú v bezpečí pravidlá ochrany súkromia.

Obnoviť heslo

Stratili ste heslo? Prosím, zadajte používateľské meno, alebo e-mailovú adresu, na ktorú vám zašleme odkaz pre vytvorenie nového hesla.

TOP

NÁKUPNÝ KOŠÍK 0

Kallys merino oblečenie pre športovcov