Blog

Ako sa zbaviť celulitídy rýchlo? Najlepšie cviky na celulitídu.

Celulitída je stav, ktorý postihuje väčšinu žien a môže byť dôsledkom rôznych faktorov, ako sú genetika, výživa a sedavý životný štýl. Existuje mnoho spôsobov, ako sa jej zbaviť, a cvičenie je jedným z najúčinnejších. V tomto článku sa pozrieme na niektoré z najlepších cvikov na celulitídu, ktoré môžete začleniť do svojho tréningového programu.

Ako sa zbaviť celulitídy kallys

Definícia celulitídy a prečo je tak ťažké ju odstrániť

Celulitída je stav, ktorý postihuje veľa ľudí, najmä žien. Je to stav, keď sa pod kožou tvoria hrbolčeky a nerovnosti, ktoré môžu byť viditeľné aj vtedy, keď je osoba oblečená. Celulitída sa vyskytuje hlavne v oblasti bokov, zadku a stehien. Napriek tomu, že celulitída nie je zdravotný problém, môže mať negatívny vplyv na sebavedomie a sebavedomie osoby.

Celulitída je ťažká na odstránenie a mnohí ľudia sa s ňou potýkajú dlhodobo bez úspechu. Aj keď existuje množstvo ošetrení a krémov, ktoré tvrdia, že dokážu odstrániť celulitídu, skutočnosť je taká, že najefektívnejším spôsobom, ako sa zbaviť celulitídy, je cvičenie a zdravá strava.

Dôležitosť cvičenia pri boji proti celulitíde

Cvičenie má kľúčovú úlohu v boji proti celulitíde, pretože môže pomôcť posilniť svaly v problematických oblastiach a zlepšiť prietok krvi a lymfy. V tomto článku sa budeme zameriavať na najlepšie cviky, ktoré môžete zahrnúť do svojho tréningového programu, aby ste sa zbavili celulitídy a dosiahli hladkú, pevnú a zdravú pokožku.

Kardiovaskulárne cviky proti celulitíde

Kardiovaskulárne cviky sú skvelým spôsobom, ako zlepšiť kardiovaskulárne zdravie, spaľovať kalórie a bojovať proti celulitíde. Tieto cviky zvyšujú srdcovú frekvenciu a metabolizmus a pomáhajú spáliť tuk v celom tele, vrátane problematických oblastí, ako sú boky, zadok a stehná.

Najlepšie kardiovaskulárne cviky na celulitídu

Najlepšie kardiovaskulárne cviky zahŕňajú beh, bicyklovanie a plávanie.

  • Beh je vynikajúcim spôsobom, ako zvýšiť srdcovú frekvenciu a spaľovať kalórie. Pre začiatočníkov môže byť prechádzanie alebo rýchla chôdza lepšou alternatívou, kým nezískajú dostatočnú kondíciu.
  • Bicyklovanie je tiež skvelou voľbou, pretože je šetrné k kĺbom a pomáha posilniť svaly dolných končatín. Je to tiež efektívny spôsob, ako spaľovať tuk v oblastiach, ako sú boky a stehná.
  • Plávanie je ideálnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú cvičenie, ktoré nezaťažuje kĺby. Plávanie je celotelové cvičenie, ktoré pomáha posilňovať svaly a zlepšovať prietok krvi a lymfy. Plávanie je tiež skvelou voľbou pre ľudí s dýchacími ťažkosťami, pretože plávanie môže zlepšiť funkciu pľúc.

Všetky tieto kardiovaskulárne cviky môžu byť ľahko začlenené do vášho tréningového programu a môžu pomôcť zlepšiť zdravie a zároveň vám pomôcť zbaviť sa celulitídy. Je dôležité, aby ste sa vždy postupne zvyšovali v intenzite a čase cvičenia a aby ste si vybrali cvičenie, ktoré vám najviac vyhovuje.

Najlepšie cviky na celulitídu kallys

Cviky na posilnenie dolných končatín

Posilňovacie cviky sú kľúčovým prvkom pri boji proti celulitíde. Tieto cviky pomáhajú posilňovať svaly, zlepšovať postavu a spaľovať tuk. Silnejšie svaly pomáhajú udržiavať pokožku pevnejšou a zlepšujú tón pokožky v problematických oblastiach.

Najlepšie posilňovacie cvičenia v boji proti celulitíde

Najlepšie posilňovacie cviky na celulitídu zahŕňajú drepy, výpady, zdvihanie nôh a zdvihanie panvy.

  • Drepy sú vynikajúcim cvikom pre posilnenie svalov nôh a zadku. Stačí stáť s nohami v šírke ramien, ruky si môžete dať na boky alebo ich natiahnuť dopredu. Potom pomaly kĺzať dolu, až kým stehná nie sú paralelné s podlahou a následne sa pomaly vracať do východiskovej polohy.
  • Výpady sú cvikom, ktorý pomáha posilňovať svaly nôh a zadku. Stačí stáť s nohami v šírke ramien a potom krokom krokovať dopredu a spustiť sa dolu, až kým sa stehno na prednej nohe dostane do pravého uhla. Potom sa pomaly vrátiť do východiskovej polohy a opakovať cvik na druhú stranu.
  • Zdvihanie nôh je cvikom, ktorý pomáha posilňovať svaly brucha a zadku. Stačí sa natiahnuť na zem a zdvihnúť nohy do 90-stupňového uhla od zeme. Potom pomaly spustiť nohy a opakovať cvik.
  • Zdvihanie panvy pomáha posilňovať svaly zadku a stehien. Stačí sa položiť na zem, zohnúť kolená a položiť chrbát na podlahu. Potom pomaly zdvihnúť panvu až do takej výšky, kedy sú stehná a trup v rovnej línii a potom sa pomaly vrátiť do východiskovej polohy.

Je dôležité, aby ste cviky vykonávali správne a mali správnu techniku, aby ste sa vyhli zraneniam a dosiahli najlepšie výsledky. Posilňovacie cviky by mali byť súčasťou vašej tréningovej rutiny, pretože svaly sú kľúčom k boju proti celulitíde.

Cviky na posilnenie stredného tela

Posilňovanie stredného tela je rovnako dôležité ako cvičenie na nohy a zadok. Silný a stabilný stred tela pomáha udržiavať správnu postavu a zlepšuje celkovú silu tela. To tiež pomáha v boji proti celulitíde tým, že zlepšuje krvný obeh v problematických oblastiach a zlepšuje tón pokožky.

Najlepšie cviky na posilnenie stredného tela zahŕňajú plank, russian twists a bicycle crunches.

  • Plank vám pomôže posilniť svaly brucha, chrbta a stredného tela. Prejdite do pozície pre klasické kľuky, pokrčte ruky a zosuňte sa na lakte. Lakte máte položené priamo pod ramenami. Podoprite sa cez predlaktia a špičky nôh. Držte sa v tejto polohe počas niekoľkých sekúnd a potom sa pomaly vráťte do východiskovej polohy. Opakujte tento cvik niekoľkokrát a postupne zvyšujte čas, ktorý vydržíte v pozícii plank.
  • Russian twists pomáhajú posilňovať svaly brucha a bokov. Sadnite si na zem a ľahnite si na podlahu. Následne zdvihnite nohy a zohnite kolená tak, aby boli nohy v kontakte s podlahou. Potom pomaly zatočte trupom na jednu stranu a následne na druhú stranu, pričom sa držíte v pozícii, v ktorej sú nohy zdvihnuté od zeme.
  • Bicycle crunches posilňujú svaly brucha a bokov. Stačí sa položiť na zem, zdvihnúť nohy a zohnúť kolená tak, aby boli nohy v kontakte s podlahou. Zdvihnite hlavu a ramená od zeme a pokúste sa zlúčiť ľavé koleno s pravým lakťom a potom pravé koleno s ľavým lakťom. Opakujte tento cvik niekoľkokrát.

Pri cvičení na posilnenie stredného tela je dôležité, aby ste cviky vykonávali správne a mali správnu techniku, aby ste sa vyhli zraneniam a dosiahli najlepšie výsledky. Cvičenie na posilnenie stredného tela by malo byť súčasťou vašej tréningovej rutiny, pretože aj silné a stabilné stredné telo pomáha v boji proti celulitíde.

Záver

Cvičenie môže byť účinným spôsobom, ako bojovať proti celulitíde. Kardiovaskulárne cviky pomáhajú spaľovať tuk a zlepšovať krvný obeh, čím sa zlepšuje tón pokožky a znižuje sa viditeľnosť celulitídy. Posilňovanie svalov stredného tela a dolnej časti tela môže tiež pomôcť zlepšiť krvný obeh a zvýšiť prietok krvi do postihnutých oblastí.

Je dôležité si uvedomiť, že cvičenie by malo byť kombinované s vyváženou stravou a zdravým životným štýlom, aby sa dosiahol maximálny účinok. Navyše, odstránenie celulitídy môže byť procesom na dlhú dobu a vyžaduje si trpezlivosť a vytrvalosť. Ak chcete dosiahnuť najlepšie výsledky, odporúča sa konzultovať so svojím trénerom alebo fyzioterapeutom, ktorí vám môžu pomôcť zostaviť vhodný tréningový plán a cvičenia pre vás.

Prihlásenie
Vytvoriť účet

Vaše osobné údaje sú v bezpečí pravidlá ochrany súkromia.

Obnoviť heslo

Stratili ste heslo? Prosím, zadajte používateľské meno, alebo e-mailovú adresu, na ktorú vám zašleme odkaz pre vytvorenie nového hesla.

TOP

NÁKUPNÝ KOŠÍK 0

Kallys merino oblečenie pre športovcov