Blog

Zacvičte si doma: Tipy, ktoré vám spríjemnia domáci tréning

Zacvičte si doma: Tipy, ktoré vám spríjemnia domáci tréning

Fitness centrá a posilňovne sú obľúbenými miestami na cvičenie pre mnohých ľudí. Nájdete v nich všetko vybavenie, od činiek až po bežiace stroje. Nie každý však rád cvičí obklopený inými ľuďmi. Ak máte radi súkromie a chceli by ste si dať do tela, nemusíte nikam chodiť. Jednotlivé partie si môžete precvičiť aj doma. Ako na to? Máme pre vás zopár tipov, ktoré vám pomôžu.

Kvalitné športové oblečenie je základ

Štýlovo, pohodlne a pekne sa môžete cítiť nielen vtedy, keď idete do práce alebo školy, ale aj vtedy, keď cvičíte. Komfort je základom. Kompresné legíny, technické tričká a športové mikiny nesmú nikde ťahať ani rezať. Musia byť vyrobené z funkčných materiálov, ktoré pomáhajú odvádzať pot z tela. Ani po niekoľkých hodinách tréningu sa nebudete cítiť nepríjemne.

Ak chcete staviť na istotu, v našej ponuke objavíte kvalitné kúsky športového oblečenia, dokonca aj z recyklovaných materiálov s viacerými funkciami. Postavu krásne obopínajú, dobre sa nosia a ešte lepšie vyzerajú.

Športové oblečenie je tiež tvarujúce a formujúce postavu, takže zakryje aj menšie nedokonalosti a rýchlo schne. Po niekoľkých minútach ho môžete zložiť a odložiť na ďalší tréning. Zabúdať netreba ani na prémiovú kvalitu a voľnosť pohybu. Produkty sú vhodné na akýkoľvek šport, od pokojnej jogy až k výbušnému HIIT.

Dobré oblečenie na šport nie je určené len pre profesionálnych športovcov. Nosiť by ho mal každý, kto nechce byť pri pohybe obmedzovaný. Zabudnite na neustále popravovanie padajúcich legín, vyhŕňajúce sa tričko alebo spodnú bielizeň, ktorá reže. Zamerajte sa na to, čo práve cvičíte, a zabudnite, že vôbec niečo na sebe máte.

Tip:

Naše športové oblečenie vyzerá štýlovo, moderne a sexi, vďaka čomu ho nemusíte nosiť len počas cvičenia, ale aj počas bežných dní. Napríklad do mesta, na nákupy, na kávu či dokonca do práce.

Činky nepotrebujete

Väčšina ľudí si myslí, že na to, aby si dobre zacvičili, potrebujú celú sadu činiek. V skutočnosti to nie je pravda. Pre zlepšenie kondície a spevnenie tela vám stačí vaša vlastná hmotnosť. Vyberte si cviky, ktoré sú zamerané na posilňovanie s ňou.

Do tejto kategórie sa radia napríklad:

  • drepy
  • kliky
  • mostík
  • výpady
  • plank (doska)

A mnohé ďalšie. Zostavte si tréning tak, aby ste sa zadýchali a zapojili jednotlivé svaly.

Vytvorte si priestor na cvičenie

Na domáce cvičenie nepotrebujete veľa miesta. Spravidla vám bude stačiť časť z obývačky pred televíziou alebo pri stole v pracovni. Snažte sa však, aby ste boli počas cvičenia sami a nikto vás nevyrušoval. Nestane sa tak, že budete musieť cvičenie zastavovať a robiť počas neho niečo iné.

Ďalšie pomôcky

Celé cvičenie vám uľahčia, okrem kvalitného športového oblečenia, aj ďalšie pomôcky, ako napríklad kvalitná podložka. Na tej sa skvelo cvičia cviky na brucho. Následne je praktická aj športová fľaša, uterák alebo potítko.

Čo cvičiť?

Keď máte všetko, čo na cvičenie potrebujete, prichádza na rad otázka, čo vlastne cvičiť? Odpoveď je pomerne jednoduchá. Na internete nájdete tisícky videí a tipov na domáce cvičenie. Mnohé sú rozdelené aj podľa náročnosti. Vyberte si presne takú možnosť, ktorá zodpovedá vašim požiadavkám.

Nie je to len o pohybe

Hovorí sa, že pohyb je len 30 % úspechu. Ostatné tvorí strava. Myslite na to, čo do svojho tela dávate. Zamerajte sa na zdravý životný štýl a vytvorte si správny jedálniček. Snažte sa jesť veľa zeleniny a ovocia. Prípadne vyskúšajte rôzne suplementy, ako napríklad proteín.

Starajte sa o svoje telo správne. Zacvičte si v pohodlí domova a užívajte si súkromie, ktoré vám poskytuje vaša obývačka alebo iná miestnosť. Ešte predtým, ako začnete, sa nezabudnite vybaviť kvalitným športovým oblečením. Dá vám istotu, že aj pri cvičení sa budete cítiť perfektne.

 

Prihlásenie
Vytvoriť účet

Vaše osobné údaje sú v bezpečí pravidlá ochrany súkromia.

Obnoviť heslo

Stratili ste heslo? Prosím, zadajte používateľské meno, alebo e-mailovú adresu, na ktorú vám zašleme odkaz pre vytvorenie nového hesla.

TOP

NÁKUPNÝ KOŠÍK 0

Kallys merino oblečenie pre športovcov