Blog

Praktický základný zoznam vecí do posilňovne pre ženy

Konečne ste sa dodržali svoje novoročné predsavzatia a začali ste pravidelne chodiť do posilňovne? Skvelá práca! Avšak teraz, keď ste z cvičenia urobili súčasť svojej každodennej rutiny, nepodceňujte dôležitosť pohodlia počas vašej novovzniknutej cesty. Motiváciu chodiť do posilňovne čiastočne ovplyvní aj to, ako budete pripravené na váš tréning. Veď kto by chcel strácať čas prehrabávaním sa v neporiadnej taške do posilňovne a hľadaním čistých ponožiek? Alebo sa mu uprostred behu vypnú slúchadlá, pretože ich zabudol nabiť?

Aby sme vám uľahčili život po tréningu (a znížili stres pred tréningom), zostavili sme zoznam povinných vecí, ktoré by ste mali mať vždy v taške pred cestou do posilňovne.

Základné hygienické potreby

Pot, baktérie a špina sa môžu ľahko udržať na tréningovom oblečení a vybavení. Preto je dôležité mať v taške do posilňovne niekoľko kľúčových hygienických potrieb, ktoré vám pomôžu cítiť sa po spotení sviežo a čisto. Je to obzvlášť dôležité, ak sa bezprostredne po tréningu chystáte do práce, školy alebo na iné povinnosti.

Do tašky do posilňovne si vždy nezabudnite pribaliť tieto dámske hygienické potreby:

 • Sprchový gél a šampón: Zoznam hygienických potrieb môže byť širší a líši sa v závislosti od osobných preferencií.
 • Dezodorant : Vyberte si dezodorant, ktorý neutralizuje pachy a nie ich len maskuje vôňou. Je to veľmi potrebné v horúcom a vlhkom počasí, alebo ak ste náchylní na veľké potenie.
 • Po tréningu použite parfum alebo telový sprej, aby ste sa po zvyšok dňa cítili upravene a sviežo.
 • Ženské hygienické potreby: Pretože, povedzme si to na rovinu, menštruácia vás nezaujíma, ak sa snažíte zostať aktívna. Vždy si pripravte všetko, čo potrebujete, či už sú to tampóny, vložky alebo menštruačný kalíšok.
 • Vlasové doplnky: Ak máte dlhé vlasy, je dobré pribaliť si viazanie vlasov, sponky alebo čelenku, ktoré vám pomôžu udržať vlasy mimo tváre počas cvičenia. Ak sa plánujete v telocvični sprchovať, nevyhnutnosťou je kefa alebo hrebeň na vlasy.

Nevyhnutné a ideálne športové oblečenie

Samozrejme, nemôžete zabudnúť na najdôležitejšiu časť vašej výbavy do posilňovne: fitness oblečenie! V závislosti od typu cvičenia, ktorému sa venujete, si budete musieť zbaliť rôzne veci. Existuje však niekoľko kľúčových kusov oblečenia, ktoré by mala mať každá žena vo svojej taške do posilňovne bez ohľadu na to, čo sa v nej nachádza.

 • Dobrá športová podprsenka: Podporná športová podprsenka je absolútnou nevyhnutnosťou na akýkoľvek typ tréningu. Udrží vás v pohodlí a umožní vám voľný pohyb bez toho, aby ste sa museli obávať, že vám budú prsia poskakovať alebo vás budú bolieť. Prečítajte si náš článok ako vybrať správnu športovú podprsenku.
 • Tepláky alebo šortky: Typ teplákov alebo šortiek závisí od typu tréningu, ktorý vykonávate. Uistite sa však, že sú pohodlné a nebudú vás obmedzovať v pohybe.
 • Tielko alebo tričko: Ideálne je tričko, ktoré odvádza vlhkosť, pretože vám pomôže udržať chlad a sucho počas tréningu. Hodí sa však akýkoľvek typ priedušného trička. Vhodnou voľbou je aj merino tričko.

Ak chcete byť ideálne zladení, vyberte si z našej ponuky športových setov na cvičenie.

 • Ponožky a obuv: Správny pár ponožiek môže pri tréningu výrazne zmeniť situáciu. Mali by byť pohodlné, priedušné a poskytovať dostatočnú oporu. Uistite sa, že sú vhodné pre typ tréningu, ktorý vykonávate, a že dobre sedia.

Ak sa chystáte z posilňovne priamo do práce, je dobré zbaliť si náhradné oblečenie. Takto sa nebudete musieť obávať, že budete spotení alebo zapáchajúci.

čo si vziať so sebou do posilňovne?

Základná výbava na cvičenie

V závislosti od typu tréningu, ktorý vykonávate, budete potrebovať rôzne veci. Existuje však niekoľko vecí, ktoré by mala mať vo svojej taške do posilňovne každá žena bez ohľadu na to, o čo ide.

 • Fľaša na vodu: Môžete si so sebou vziať aj športové nápoje na doplnenie elektrolytov po obzvlášť náročnom tréningu.
 • Uterák: Na utieranie potu počas tréningu aj na následné osprchovanie je uterák nevyhnutnosťou.
 • Rukavice do posilňovne: Ak zdvíhate činky, je dobré investovať do páru športových rukavíc. Pomôžu vám lepšie uchopiť činky a ochránia vaše ruky pred mozoľmi.
 • Podložka na jogu: Ak plánujete cvičiť jogu alebo pilates, nezabudnite si pribaliť podložku na jogu. Poskytne vám odpruženie a oporu a pomôže vám vyhnúť sa pošmyknutiam a pádom.
 • Švihadlo: Je to skvelé vybavenie, ktoré môžete mať v taške do posilňovne, pretože je to ideálna froma kardio tréningu. Je tiež veľmi prenosné a môžete ho používať takmer kdekoľvek.
 • Odporové pásy: Sú praktickým nápadom, ako si spestriť tréning. Je možné ich použiť na širokú škálu cvikov.
 • Zápästné popruhy: Môžu byť užitočné, ak zdvíhate ťažké váhy. Pomôžu vám podoprieť zápästia a predísť zraneniam.

Technické vychytávky do fitka

V dnešnom svete je ťažké predstaviť si, že by sme niekam išli bez našich technických pomôcok. A posilňovňa nie je výnimkou. Existuje niekoľko základných technických pomôcok, ktoré by mala mať každá žena vo svojej taške do posilňovne.

 • Prenosná nabíjačka: Ak používate telefón na počúvanie hudby alebo sledovanie tréningu, nezabudnite si pribaliť prenosnú nabíjačku. Takto sa nebudete musieť obávať, že sa vám telefón uprostred tréningu vybije.
 • Slúchadlá alebo iné zvukové zariadenia: Dobrý pár slúchadiel je pre každého návštevníka posilňovne nevyhnutný. Pomôžu vám zablokovať rušivé vplyvy a dostať sa do komfortnej zóny.
 • Fitness tracker: Veľmi populárna pomôcka pre sledovanie svojich pokrokov. Ak má vaša posilňovňa kardio stroje so zabudovanými displejmi, možno ho nebudete potrebovať. Ak však nie, je dobré si ho pribaliť.
 • Pásik na ruku alebo iný držiak na telefón: Ak používate telefón ako hudobný prehrávač, budete ho potrebovať mať po ruke. Skvelým spôsobom môže byť opaska na ruku alebo iný držiak na telefón.

Doplnky výživy

Cvičenie je tvrdá práca a vyžaduje si veľa energie. Preto je dôležité, aby ste sa pri tréningu zásobili správnymi potravinami a občerstvením.

 • Predtréningové občerstvenie vám dodá energiu potrebnú na výkon počas tréningu a občerstvenie po tréningu pomôže vášmu telu zregenerovať sa. Vo svojej taške do posilňovne budete potrebovať niektoré z týchto základných potravín na doplnenie energie:
 • Proteínový nápoj: Po tréningu bude vaše telo potrebovať bielkoviny, ktoré mu pomôžu pri obnove a regenerácii svalov.
 • Kreatín, BCAA či proteínovú tyčinku: Ak užívate nejaké doplnky, nezabudnite si ich pribaliť do tašky do posilňovne. Takto ich budete mať po ruke, keď ich budete potrebovať.

Praktické veci do fitness centra pre vaše pohodlie

V neposlednom rade je tu niekoľko položiek, ktoré by ste mali mať vo svojej taške do posilňovne kvôli pohodliu. Tieto predmety vám spríjemnia pobyt v posilňovni a zbavia vás stresu.

 • Zámok: Ak budete v posilňovni používať skrinku, je dobré mať zámok. Pomôže vám to udržať vaše veci v bezpečí.
 • Šľapky do sprchy: Ak máte v telocvični sprchu, pribaľte si do tašky na cvičenie papuče do sprchy. Takto sa vyhnete tomu, aby ste v šatni chodili bosí.
 • Antibakteriálne utierky: Sú skvelým spôsobom, ako si udržať ruky a vybavenie čisté. Utrite si vybavenie pred a po jeho použití a utrite si ruky pred jedlom.
 • Mini lekárnička: Vždy je dobré mať miniatúrnu lekárničku pre prípad, že by ste ju potrebovali. Náplasti, antiseptické krémy a lieky proti bolesti sú dobré veci, ktoré môžete mať v lekárničke.

Ak si do tašky do posilňovne zbalíte všetky tieto základné veci, tréning bude príjemnejší a bez stresu. Ak budete mať po ruke všetko potrebné, môžete sa sústrediť na skvelý tréning a dosiahnutie svojich fitness cieľov.

Prihlásenie
Vytvoriť účet

Vaše osobné údaje sú v bezpečí pravidlá ochrany súkromia.

Obnoviť heslo

Stratili ste heslo? Prosím, zadajte používateľské meno, alebo e-mailovú adresu, na ktorú vám zašleme odkaz pre vytvorenie nového hesla.

TOP

NÁKUPNÝ KOŠÍK 0

Zimný výpredaj! Zľavy až do 70%.
Použi kód: KALLYS a získaj dodatočnú zľavu 30% na všetko

Kallys merino oblečenie pre športovcov